Henüz hesabın yok mu?

Henüz bir hesabın yok ise, "Kayıt Ol" butonuna tıklayarak hızlıca hesap oluşturabilir, ilgilendiğin ilanlara başvurabilirsin.

İş görüşmelerinde ilk izlenimde yarattığın imajın, görüşme sonunda o işi alıp alamayacağını belirleyecek kadar önemli olduğunu biliyor musun? Farklılaşmak, akılda kalan bir aday olmak için küçük detaylara özen göstermen, büyük fırsatları elde etmene olanak sağlayabilir. İşte, sana birkaç öneri!

Özgün ol

İş görüşmeleri genelde stresli olunan zamanlardan biridir. Bu nedenle adaylar genelde ufacık detayları kaçırarak bir anda antipatik bir adaya dönüşebilirler. Bu noktada özgün bir tarza sahip olman önemli. Dış görünüşün, gülümsemen, nezaketin ve içten iletişiminle kendine has bir tarz oluşturmalısın.

Duygulara dokun

Aday olarak oturduğun masada, karşında oturan kişinin de senin gibi bir insan olduğunu ve duyguların bulaşıcı olduğunu unutma. Senin tüm duygu ve tutumun bir ayna gibi karşındaki insana yansıyacaktır.

Açık iletişim kur

Ucu kapalı ve kısa konuşmalardan kaçınarak temiz, yalın, açık ve dürüst bir iletişim kurmaya özen göster. Dürüst ol ve sana doğru gelmeyen bir konu hakkında nazik bir şekilde neden böyle düşünmediğini sebepleri ile birlikte açıkla. Karşıt fikirlerini ölçülü ve doğru bir şekilde ifade edebilmen, seni eksi puana düşürmekten çok akılda kalan bir aday yapar.

Beden dilini pozitif tut

Kendinden emin bir duruşunun olması, gülümseyen bir yüz ifadenin olması, el sıkışırken dahi güçlü, nazik ve ölçülü tokalaşman görüşmenin pozitif başlayıp kapanmasına katkı sağlar. Negatif, karamsar, güvensiz ve mutsuz bir beden dili yansıtman tüm görüşmenin sıkıcı, gergin ve kısa bir görüşme olmasına neden olur.

Dengeli ve ölçülü ol

Olabilen her konuda dengeli, tutarlı ve ölçülü olmaya özen göster. Çok uzun veya çok kısa konuşmamaya, çok sıradan ya da abartılı giyinmemeye, çok büyük tepkiler ve mimikler yapmamaya, durumlara çok nötr kalmamaya özen göster.

Ünsped Gümrük Müşavirliği’ndeki tüm iş ve staj olanaklarına UGM’de Kariyer sayfasından ulaşabilirsin.

UGM’de Kariyer'de profilini oluşturup kendine en uygun ilanı bulmak için iş arama filtrelerini (iş alanı, lokasyon, deneyim) etkin bir şekilde kullanmanı öneriyoruz.

Profilini düzenlerken karşına çıkacak yönlendirmeler, başvuru yapabilmen için hangi alanları doldurman gerektiği konusunda sana yardımcı olacak. Kişisel bilgilerini ve deneyimlerini aktarabileceğin alanlar ile bize kendini anlatmaktan çekinme.

Amacımız; adayların bilgi beceri ve yetkinliklerini sorgulayarak, niteliklerine uygun doğru işe yerleştirilmelerini sağlamaktır. Bu doğrultuda, Ünsped'e başvuran adaylarda temel şart olarak açık pozisyonlarımıza eğitim düzeyleri, yetkinlikleri, yabancı dil düzeyleri, teknik bilgi seviyeleri ve pozisyonla ilgili tecrübeleri dikkate alınarak değerlendirme yapılır.

Tüm bu değerlendirmeler neticesinde, uygun bulunan aday / adaylara iş teklifimiz iletilir. İşe yeni başlayan çalışanlarımız, başladıkları gün şirketimizin tarihçesi, organizasyonu, hizmetleri, Ünsped'in değerleri ve iş yapış biçimleri ile ilgili hazırlanmış oryantasyon programını tamamlarlar.

Ünsped'deki açık pozisyonları görmek ve başvuru yapmak için Kariyer.net portalını da kullanabilirsiniz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

UGM Kariyer'de profilini oluşturdun. Bundan sonra yapman gereken en önemli şey onu güncel tutmak. Kariyerindeki değişiklikleri profiline yansıtman, uygun ilanlar için değerlendirilmende avantaj sağlar. Profilini düzenlerken karşına çıkan uyarıları dikkate alarak en fazla doluluğu sağlamanı tavsiye ediyoruz. Profilindeki yönlendirmeler başvuru yapabilmen için hangi alanları doldurman gerektiğini konusunda sana yardımcı olabilir.

UGM Kariyer ana sayfasında bulunan iş alanı, lokasyon, deneyim ve kuruluş filtrelerini etkin bir şekilde kullanman, beklenti ve deneyimlerine en uygun ve en yakın sonuçları elde etmen için önemli. Listelenen ilanlarda işin tanımını, yeni takım arkadaşımızdan neler beklediğimizi ve kimi aradığımızı okuyarak; kendi niteliklerine ve deneyimine uygun ilanlara başvurman, doğru işi bulma yolunda sana hız kazandırır.

Profilindeki "Başvurularım" bölümünden başvurularının durumunu takip edebilir, bir sonraki adımda seni nelerin beklediğini görebilirsin. İlanla ilgili sorularını, "Bizimle İletişime Geç" bölümünden ilanı seçerek insan kaynakları ekibine yöneltebilirsin.

İlanlardan haberdar olmak ister misin?

Uzmanlık alanını belirle, e-posta adresini bırak, sana uygun ilan çıktığında gönderelim.